• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Videolar
Site Haritası

Anasayfa

Gerçeklik ve Evren Hakkında 10 Sıradışı Teori 1- Fenomenalizm Geride bıraktığınız şeylere ne olduğunu düşündünüz mü? Çoğu filozofa göre basitçe yok oluyorlar. Fakat Fenomenalizm yanlılarına göre herhangi bir şey algılandığı sürece var. Yani yediğiniz sandviç onun varlığından haberiniz olduğu sürece var. Bir ormanda bir ağaç düşüyor ve bunu kimse görmüyor, gerçekten düştü mü? Hayır. Çünkü kimse bunu algılamadı. Algı yoksa gerçeklik de yok.
20.12.2014
Gel al eline bir silgi, şu yeni başlayan güne bilgilerini silmekle başla. ” Zanlarını, yargılarını, önyargılarını ve dahi bütün genellemelerini koy bir çuvala ve hepten terk et. Gıybet etme sakın,… bil ki dedikodu denilen şey mıknatıs gibi kötü enerji çeker.
20.12.2014
ABD’li bilim adamı Kuantum fiziğiyle ölümsüzlüğü kanıtladığını iddia etti. Kuzey Carolina eyaletinde bulunan Wake Forest Universitesi Tıp Fakültesi’nde görev yapan Prof. Robert Lanza’nın “Biomerkezcilik” adını verdiği hipoteze özetle şöyle:
19.12.2014
Hiçbir karşılaşma tesadüf değildir Alışveriş yaptığımız market, yemek yediğimiz lokanta, su içtiğimiz çeşme, yürüdüğümüz kaldırım ve orada yanlarından birer yabancı olarak geçip gittiğimiz insanlar...
19.12.2014
Kainata bakılınca, her şeyin bir nizam ve intizam içinde olduğu, hiçbir şeyin başıboş olmadığı görülür.
19.12.2014
 4 
Ve tam şu anda, dünyanın aynasında kendinizi seyrediyorsunuz …ne ebeveynleriniz yada öğretmenleriniz, ne de gittiğiniz okullar yada üniversiteler sizi etrafınızda gördüğünüz ve dokunduğunuz herşeyde kendinizi teşhis etmeniz doğrultusunda yetiştirdi. Şu ana kadar ailelerinizin koruması altında bir kabuk içinde yaşadınız, şimdi ise dünya üzerindeki yansımalarınızı açığa çıkartmaya başlıyorsunuz , karşınıza çıkan görüntü ise her zaman hoşunuza gitmiyor. İlk hayal kırıklıklarını, ilk talihsizlikleri, bazı aksilikleri, duygusal yanılgıları ve görünürde problem sayılan durumları tecrübe etmeye başlar ve tüm bunların aslında kendi yanılsamalarınız olduğunun farkına varmadan çoktan şikayet etmeye, diğerlerini sorumlu tutmaya ve suçlamaya, gizlemeye, yalan söylemeye ve kendinize acımaya alışmışsınızdır bile. Bunlar, yetişkinliğin karanlık sularının bir parçası olmaya başladığınızın açık göstergeleridir. Adult – Yetişkin kelimesinin kökeni pek de hoş sayılmaz; saflığın yitirilmesi anlamına gelen ‘adulturation’ kelimesinden gelmektedir. Büyümüş, adam olmuş insanların %99.9’unun yaptığı gibi siz de bir tanımlamayla, bir dış dünya masalıyla uyutulacaksınızdır. Zamanınızın çoğunu kendinizin dışında, diğerleriyle geçirirsiniz ve nadiren yalnız kaldığınız zamanlarda ise bir şeyler olmasını, telefonun çalmasını, dışarıdan bir kimsenin yada olayın size hayat vermesini beklersiniz. Sürekli olarak başkalarının arkadaşlığına özlem duymak, nefes almak için solunum cihazına ihtiyaç duymaya benzer. Başkalarını takip etmek, onlara bağımlı olmak, onlarla birlikte moda ve revaçta olan her ne varsa taklit etmek sizleri sıradanlaştırır. Adetlerin ötesine geçin! Onları geride bırakın! Siz sadece kendiniz olun…böylece diğerleri sizi takip edecektir. Bu özgürlük halini, bu bağımsız düşünceyi elde edebilmek için öncelikle kendinizi tanımalısınız, gerçekte kim olduğunuzu keşfetmelisiniz.
Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar33.015833.1481
Euro36.089036.2337
Hava Durumu
Saat
Takvim